Haberler

Delta Trade Company, Bursa Şehir Hastanesi klinik mühendislik süreçlerinin yönetimi için BioPro'yu tercih etti.


Siemens, süreçlerinin ve ürünlerinin Ürün Takip Sistemi Entegrasyonu için BioPro'yu tercih etti.


Delta Trade Company, Elazığ Şehir Hastanesi klinik mühendislik süreçlerinin yönetimi için BioPro'yu tercih etti.


BioPlan Biyomedikal, Konya Medova Hastanesi'nde Biyomedikal yönetimi için BioPro'yu tercih etti.


Lotez Sağlık Hizmetleri, Adana Şehir Hastanesi klinik mühendislik süreçlerinin yönetimi için BioPro'yu tercih etti.


Siemens, Yozgat Şehir Hastanesi klinik mühendislik süreçlerinin yönetimi için BioPro'yu tercih etti.


Hastane Derindere envanter ve bakım yönetim sistemi için BioPro'yu tercih etti.


Ankara Güven Hastanesi envanter ve bakım yönetim sistemi için BioPro'yu tercih etti.


BOTAŞ kestirimci bakım sistemi için MetaPro'yu tercih etti.


Siemed Tıbbi Sistemler, Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Biyomedikal yönetimi için BioPro'yu tercih etti.


Siemens ihale süreçleri yönetimi için DAVON'u tercih etti.


Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu İstanbul Beyoğlu Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Biyomedikal süreçlerini Biopro sistemi ile yönetmeye başladı. Bu değişimin öncü bir aktörü olduğumuz için gururluyuz.


Bezmialem Vakıf Üniversitesi, Üniversite ve Hastane'den sonra Dragos Hastanesi için de merkezi envanter ve bakım yönetimi için BioPro'yu tercih etti.


Amerikan Hastanesi envanter ve bakım yönetimi için BioPro'yu tercih etti.


Darüşşafaka Cemiyeti satınalma süreçleri yönetimi DAVON sistemleri tarafından destekleniyor.


Darüşşafaka Cemiyeti envanter ve depo yönetimi sistemleri için DAVON'u tercih etti.


Siemens Sağlık ve Siemens Endüstri şirketleri kendi iç süreçlerindeki çeşitli sistem ihtiyaçları DAVON yazılımları tarafından destekleniyor.


ITPro projesi TÜBİTAK'tan AR-GE desteği aldı.


IPhone ve Android uygulamaları ONLINE! Uygulamalar, çeşitli sektörlere sadece envanter yönetimi için değil, aynı zamanda CRM sistemleri için de entegre edilebilecek.


 

BioPro Tanıtım Videosu
Müşteri Başarı Hikayeleri

Bir hastanenin tüm Biyomedikal süreçleri düşünülerek hazırlanmış ve sürekli geliştirilebilir bir programdır. BioPro sayesinde Anadolu’da bulunan hastanelerimizin tek merkezden yönetimi sağlanmakta, HKS Denetimleri ve JCI, ISO gibi akreditasyon süreçlerinin tüm ihtiyaçları rahatlıkla karşılanmaktadır.

MUTLU ERDEM
MEDLINE SAĞLIK GRUBU
TIBBI MÜHENDİSLİK YÖNETİCİSİ


Bir hastanenin tıbbi teknolojisini yönetmeye çalışmak sonu gelmeyen zorlu bir süreçtir. İlgilendiğiniz istisnasız her konu insan sağlığı ile ilgilidir ve sistemlerin asıl kullanıcıları teknik detaylara zaman ayıramaz/ayırmaz. Klinik mühendislik / Biyomedikal ekibi olarak hem şiddetle karışık bir teknik operasyonu yönetir, hem kullanıcıların bu süreçler hakkında bilgilendirilmesini sağlar hem de kurum yönetiminin kalite ve maliyet beklentilerini sağlamaya çalışırsınız. Kimsenin detayları ile ilgilenmek istemediği bu maratonda yaptığınız işi görünür kılmak, uğraştığınız problemleri ve ürettiğiniz çözümleri açıklayabilmek ve tespit ettiğiniz sorun/çözümleri verilerle destekleyebilmek için attığınız her adımda sizi izleyen, uyaran, bilgilendiren bir asistana ihtiyacınız vardır. BioPro'nun tam da bu hedef ve fiili klinik uygulama tecrübesi ile geliştirilmiş ve halen geliştiriliyor olması sahada yaşanılan her soruna, size uygun bir çözüm önermesini sağlıyor.

SERKAN UĞUR BAYRAKTAR
SIEMENS TIP ÇÖZÜMLERİ
SAĞLIK SEKTÖRÜ ENTEGRE SERVİS YÖNETİMİ ÜRÜN MÜDÜRÜ


Yönetmek istiyorsanız öncelikle neyi yöneteceğinizi iyi bilmeniz gerekir. Bunun için öncelikle hastanenizde bulunan tüm cihazlarınızın güncel ve detaylı bir envanteri mutlaka elinizin altında bulunmalıdır. Yoğun bir şekilde çalışan, teknolojiyi, yenilikleri takip eden bir hastanede sadece bunu bile tam anlamıyla gerçekleştirebilmek başlı başına bir iştir. Bu yılarca farklı biçimlerde yapılmaya çalışılmış fakat kısa bir süre içinde güncellik kaybedilmiştir.

Bunu başardığınızda artık envanterinizi gerçekten yönetme aşamasına geçebilirsiniz. Yönetmek, genelde yapıldığı gibi, sadece arıza giderimi, bakım ve kalibrasyon işlemlerini gerçekleştirerek görünürde işin sorunsuzca yürümesini sağlamaktan ibaret değildir. Daha önemlisi bu işlemleri planlayarak, zamanında, insan hatasını minimize ederek yapmak, işlemleri maliyetleri ile birlikte kayıt altına almak ve daha sonra elde ettiğiniz verileri analiz ederek doğru kararlar almaktır. Özet olarak işinizi optimum kaynaklarla en verimli şekilde yapmaktır.

Sağlık sektöründe kalite ve iş yükünün artması ile birlikte, uygun bir yazılım, işinizi doğru yapmak için gerekli en önemli araç haline gelmiştir. Bu ilk bakışta bir maliyet gibi algılansa da, cihazların plansız ve özensiz yönetimi sonucunda, ekonomik ve kullanım ömürleri henüz dolmadan değiştirilmelerinin yaratacağı maliyetin yanında çok düşüktür.

Konu yazılımın seçimine geldiğinde, gerek yerli gerekse yabancı menşeili yazılımlar arasında geçmişte olduğu gibi vakit kaybetmeye veya kendi yazılımınızı geliştirmek için enerji harcamanıza artık hiç gerek yok. Bu yazılımların tamamına yakını gerçekte bina yönetimine odaklı yazılımlar olup, biyomedikal cihaz yönetimi gereksinimlerini beklenen şekilde karşılamamaktadır.

Medline Sağlık Grubu, tam anlamı ile biyomedikal süreçlerin yönetimi için tasarlanmış, bu işi yapanların ihtiyaç duyduğu tüm fonksiyonları içeren ve kendini sürekli geliştiren BioPro Bakım Yönetim Sistemi’ni tüm hastanelerinde hayata geçirmiştir. BioPro yukarıda bahsi geçen hedeflere ulaşmak için tek başına yeterli bir yazılım olduğunu ispat etmiştir.

BioPro Bakım Yönetim Sistemi ile tüm hastanelerimizin envanterleri güncel tutulabilmekte, gelen iş emirleri, kullanılan malzemeler, kalibrasyon ve bakımlar ile bunların maliyetleri izlenebilmektedir. Bu işler ile ilgili tüm veriler ve dökümanlar saklanabilmektedir. Bu veriler gerektiğinde analiz edilebilmekte, raporlar üretilebilmekte ve yönetimsel kararlar kolaylıkla alınabilmektedir.

Hem cihazların hem de personelin performansı izlenebilmekte, gerekli önlemler alınabilmektedir. Hata yapma riski minimize edilebilmekte, verimlilik arttırılabilmektedir.

SELİM FUNES
MEDLINE SAĞLIK GRUBU
DİREKTÖR


2005 yılında kurulmuş olan hastanemizde yeni bir hastane olmanın rahatlığı ve ekipmanlarımızın garantide olması nedeniyle ekipman envanter yönetimini Excel ve Access gibi ofis programları üzerinde tutuyorduk. Ancak 2008 yılı ortalarında artan iş yükü ve ekipmanların garantilerinin bitmeye başlaması ile birlikte kullanmış olduğumuz ofis programları bize yetersiz kalmaya başladı. Bu dönemde yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda çeşitli firmaların önermiş olduğu paket programları inceledik. İncelemeler sonucunda Davon firmasının sunduğu BioPro ürünü daha kullanıcı dostu ve isteklerimize göre daha geliştirilecek program olarak öne çıktı. 2009 yılı başından itibaren BioPro sistemini hastanemizde aktif olarak kullanmaktayız.

Programın özellikle envanter yönetimi ve iş emri yönetimi modülleri işleyişimizi çok kolaylaştırdı. Ekip arkadaşlarım sene başında belirlenmiş olan Bakım ve Kalibrasyon Planları sayesinde sisteme her girişlerinde kendilerine atılmış olan planlı bakım ve kalibrasyon iş emirlerini görerek planlamalarını yapabilmekteler. Aynı zamanda gecikmiş olan bakım ve kalibrasyon iş emirleri de kendilerine uyarı olarak gelmekte.

Aynı zamanda tüm kullanıcıların iş isteklerini yazılım üzerinden online olarak yapması ve yapmış olduğu isteğin durumunu istediği zaman takip edebiliyor olması kurum içerisindeki iletişim sıkıntılarınıda ortadan kaldırdı.

Program üzerindeki malzeme yönetimi modülü sayesinde ekipmanlarımızda gerekli olan tüm yedek parça ve miatlı malzemeler için stok miktarları belirleyerek depomuzda her türlü parçanın yeteri kadar bulunmasını sağlamaktayız. Bu sebeple oluşan arızlarımızı parça sıkıntısı olmadan  en kısa süre içerisinde gidermekteyiz.

Programın yönetim tarafından en beğenilen bir özelliği analiz ve raporlama modüllerinin kendi isteklerimiz doğrultusunda düzenlenerek mevcut durumumuzu anlık olarak istediğimizde görebilmek.

Hastanemiz BioPro programını Tıbbi Mühendislik Müdürlüğü  departmanı haricinde son bir yıldır Bilgi sistemleri Müdürlüğü departmanında kullanmakta olup 2013 yılı içerisinde Teknik Hizmetler Müdürlüğü departmanında da kullanılmasını planlamaktadır.

SELÇUK PEKYILMAZ
ANADOLU SAĞLIK MERKEZİ


We have been using BioPro system at Istanbul University's Biomedical and Clinical Engineering Center which is responsible from about 15000 medical devices used in 6 giant hospitals of the university. This professional system helps us coordinate the maintanence, medical calibration measurements, and all type of other calls related to medical devices with an easy to access and reach from anywhere features. I strongly recommend this system to all hospitals, biomedical departments etc.

AYDIN AKAN
ISTANBUL UNIVERSITY
PROFESSOR